Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Hotelnictví a cestovní ruch

Skupina: Gastronomie, hotelnictví a turismus

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 65-42-M/01
Období: 2019/2020
Délka: 4
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Maturita
Stipendia: Ne
Školné: 0 Kč
Přijímaných: 60
Hotelnictví a cestovní ruch
Popis

Obor Hotelnictví a cestovní ruch je zaměřen zejména na činnosti v oblasti hotelnictví, gastronomie, lázeňství a dalších služeb cestovního ruchu. Žáci mají od prvního ročníku odborné předměty jako technologie přípravy pokrmů, technika obsluhy a studují dva cizí jazyky. V dalších ročnících přibývají např. ekonomika, zeměpis, cestovní ruch, marketing či hotelový průmysl. Žáci absolvují souvislou odbornou praxi v rámci Zlínského kraje v měsících květen, červen. Škola nabízí žákům absolvování různorodých kurzů (barmanského, baristického, sommeliérského) a účast na rozmanitých soutěžích včetně mezinárodních.

Podmínky přijetí
Uchazeč musí prokázat úspěšné splnění povinné docházky a musí splnit podmínky přijímacího řízení. Veškeré aktuální informace jsou k dispozici zde.
Učební plány
Viz školní vzdělávací program oboru Hotelnictví a cestovní ruch, který naleznete zde.
Profil absolventa

Absolvent oboru hotelnictví a cestovní ruch má všeobecné i odborné kompetence, aby se uplatnil na pozicích nižšího a středního managementu v restauracích, hotelech, lázeňských domech, městských informačních centrech, ve směnárnách, cestovních kancelářích a agenturách, na letišti atd. Rovněž je připraven na studium na VŠ, VOŠ nebo na jazykových školách.​

Úspěchy školy v tomto oboru

Žáci oboru jsou velmi aktivní v různých odborných soutěžích, kde využívají znalosti a dovednosti získané ve specializovaných kurzech a kroužcích. Jsou to např.: Gastrojunior, Hanácký pohár, Tescoma Cup, Profi-Go, „Mladý průvodce“, Region Regina atd.​

Spolupráce se sociálními partnery

Spolupráce školy s firmami regionu je oboustranně zajímavá. Žáci zde vykonávají během školního roku učební praxi a zajištují různé společenské akce. Nejvýznamnější sociální partneři - Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves, Léčebné lázně Luhačovice, Hotel a restaurace Koníček, Hotel Slunce, Slovácké muzeum, MIC, místní a regionální CK a CA. Prostřednictvím školy si mohou žáci prohloubit odborné a jazykové dovednosti na zahraničních brigádách a stážích.