Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Číšník-barman, servírka-barmanka

Skupina: Gastronomie, hotelnictví a turismus

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 65-51-H/01
Období: 2019/2020
Délka: 3
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Výuční list
Stipendia: Ne
Školné: 0 kč
Přijímaných: 15
Číšník-barman, servírka-barmanka
Popis

Tříletý učební obor číšník/barman, servírka/barmanka je zaměřen na činnost v oblasti gastronomických provozů. Žáci od prvního ročníku střídají v cyklech teoretickou výuku s odborným výcvikem. Odborný výcvik probíhá jak na školním pracovišti pod vedením učitele odborného výcviku, tak na smluvních pracovištích. Během tří let studia žáci získají vědomosti a dovednosti v profesním vystupování, v technice a způsobech obsluhy, v obsluze technického zařízení. V rámci studia škola žákům nabízí barmanský, baristický, sommeliérký, flairový kurz.

Podmínky přijetí

Uchazeč musí prokázat úspěšné splnění povinné docházky a musí splnit podmínky přijímacího řízení. Veškeré aktuální informace jsou k dispozici zde.

Učební plány

Viz školní vzdělávací program oboru Číšník-barman, servírka-barmanka, který naleznete zde.

Profil absolventa

Absolvent oboru číšník/barman, servírka/barmanka má odborné i všeobecné kompetence uplatnit se v pozici zaměstnance různě náročných gastronomických provozů. Po získání výučního listu si může rozšířit vzdělání na střední škole s maturitou se zaměřením na podnikání, ekonomii, hotelnictví aj. Po získání praxe v oboru může absolvent soukromě podnikat.

Úspěchy školy v tomto oboru

Žáci oboru se zapojují do různých gastronomických soutěží, jako je GASTRO JUNIOR BRNO - BIDVEST CUP, GASTRO Kroměříž, soutěž v čepování piva BIRELL CUP, someliérské soutěže.

Spolupráce se sociálními partnery

Odborný výcvik žáků probíhá na smluvních pracovištích sociálních partnerů. Mezi nejvýznamnější patří hotel Grand, hotel Koníček Uh.Hradiště, Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves, Sportcentrum Morava, NET, La Brusla Uh. Hradiště, Skanzen Modrá.