Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Ekonomika a podnikání - CESTOVNÍ RUCH

Skupina: Gastronomie, hotelnictví a turismus

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 65-43-N/01
Období: 2017/2018
Délka: 3
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Absolutorium
Stipendia: Ano
Školné: 1.700 Kč/ měsíčně
Přijímaných: 24
Ekonomika a podnikání - CESTOVNÍ RUCH
Popis

Vyšší odborné studium je určeno pro zájemce o oblast cestovního ruchu a služeb spojených s jeho zabezpečením. Je rozděleno na nezbytné ekonomické vzdělání, problematiku cestovního ruchu a služeb s ním spojených. Stručný přehled o struktuře studia vyplývá z učebního plánu.

Podmínky přijetí

​Absolvování přijímacího řízení v souladu s platnou legislativou, úspěšná maturitní zkouška, uzavření smlouvy o vzdělávání.​

Učební plány Profil absolventa

Absolventi vzdělávacího programu Cestovní ruch jsou vybaveni potřebnými kompetencemi pro zabezpečení komplexního provozu cestovní kanceláře nebo cestovní agentury. Mohou nalézt uplatnění nejen v organizacích a institucích zaměřených na oblast cestovního ruchu, ale také ve státní správě a samosprávě, v obchodních společnostech nebo neziskových organizacích.  Vzdělávací program propojuje oblastí cestovního ruchu, ekonomiky, cizích jazyků a práva v rozsahu nezbytně nutném pro výkon povolání. Absolventi mají znalosti a dovednosti z problematiky cestovního ruchu, např. práce průvodce a animace, služby v cestovním ruchu, doprava a informační systémy aj., ale také z ekonomie, účetnictví, managementu, marketingu, práva, bankovnictví, pojišťovnictví, které rozšiřují možnost jejich uplatnění i mimo oblast cestovního ruchu.

Úspěchy školy v tomto oboru

bližší informace najdete na našich stránkách zde

Spolupráce se sociálními partnery

Škola spolupracuje s cestovními kancelářemi  a agenturami, informačními středisky, hotely zejména při zabezpečování vzdělávání a odborných praxí. Ze zahraničních partnerů se jedná v současné době o Helios Agency a Kalamaki Travel.