Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Ekonomika a podnikání- Cestovní ruch a průvodcovství

Skupina: Ekonomika a administrativa

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 63-41-M/01
Období: 2019/2020
Délka: 4
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Maturita
Stipendia: Ano
Školné: 1.800 Kč/ měsíčně
Přijímaných: 48
Ekonomika a podnikání- Cestovní ruch a průvodcovství
Popis

Studium je určeno pro zájemce o oblast cestovního ruchu, zejména na organizaci a řízení služeb poskytovaných v oblasti turismu. Předměty, které rozšiřují znalosti žáků v této oblasti, jsou především marketing a management služeb v cestovním ruchu, dějiny kultury, geografie cestovního ruchu a práce průvodce a animace.

Podmínky přijetí

Přijímání ke studiu je v souladu s platnou legislativou. Podmínkou je úspěšné absolvování základního vzdělání a absolvování přijímacího řízení podle pravidel stanovených pro příslušný školní rok.  

Učební plány

Profil absolventa

Absolvent má možnost uplatnění jak v oblasti povolání zaměřených na výkon ekonomických, obchodně podnikatelských a administrativních činností v podnicích a institucích, tak v činnostech cestovních kanceláří, cestovních agentur, dopravních společností, informačních středisek apod., kde může pracovat např. ve funkcích ekonom, mzdový referent, účetní asistent, obchodní zástupce, administrativní pracovník, asistent, organizační pracovník, pracovník marketingu, obchodní referent, průvodce a další a má předpoklady pro vlastní podnikatelské aktivity.

Absolvent může pokračovat ve studiu v některé z forem terciárního vzdělávání na vysoké škole nebo na vyšší odborné škole.
Úspěchy školy v tomto oboru

​Mezi úspěšné absolventy školy podnikající v oblasti turistiky patří např. Ing. Karel Topič: http://dovolena-na-prani.cz/ 

Další úspěšné absolventy najdete na našíci webových stránkách zde

Spolupráce se sociálními partnery

bližší informace najdete na našich stránkách zde