Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Ekonomika a podnikání- Cestovní ruch a průvodcovství

Skupina: Ekonomika a administrativa

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 63-41-M/01
Období: 2016/2017
Délka: 4
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Maturita
Stipendia: Ano
Školné: 15000
Přijímaných: 48
Ekonomika a podnikání- Cestovní ruch a průvodcovství
Popis

Čtyřleté studium ukončené maturitní zkouškou je určeno pro zájemce o oblast cestovního ruchu, zejména na organizaci a řízení služeb poskytovaných v oblasti turismu. Předměty, které rozšiřují znalosti žáků v této oblasti jsou především marketing a management služeb v cestovním ruchu, dějiny kultury, geografie cestovního ruchu a práce průvodce a animace.

Podmínky přijetí
viz kritéria na webových stránkách školy www.spos.cz

Učební plány Profil absolventa
Absolvent má možnost uplatnění jak v oblasti povolání zaměřených na výkon ekonomických, obchodně podnikatelských a administrativních činností v podnicích a institucích, tak v činnostech cestovních kanceláří, cestovních agentur, dopravních společností, informačních středisek apod., kde může pracovat např. ve funkcích ekonom, mzdový referent, účetní asistent, obchodní zástupce, administrativní pracovník, asistent, organizační pracovník, pracovník marketingu, obchodní referent, průvodce a další a má předpoklady pro vlastní podnikatelské aktivity.
Absolvent může pokračovat ve studiu v některé z forem terciárního vzdělávání na vysoké škole nebo na vyšší odborné škole.
Úspěchy školy v tomto oboru

Mezi úspěšné absolventy školy podnikající v oblasti turistiky patří např. Ing. Karel Topič: www.dovolenanaprani.cz 

Spolupráce se sociálními partnery

Škola spolupracuje s cestovními kancelářemi  a agenturami, informačními středisky, hotely zejména při zabezpečování vzdělávání a odborných praxí. Ze zahraničních partnerů se jedná v současné době o Helios Agency a Kalamaki travel.