Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Vlasový specialista

Skupina: Osobní a provozní služby

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 69-41-L/52
Období: 2019/2020
Délka: 2
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Maturita
Stipendia: Ne
Školné: ne
Přijímaných: 15
Vlasový specialista
Popis

2leté denní nástavbové studium určené pro absolventy 3letého učebního oboru Kadeřník. Rozšiřující a prohlubující odborné studium se zaměřením na nejnáročnější mezinárodně používané technologie v úpravách účesů, střihu a barvení včetně poradenství, poznatků  z pleťové kosmetiky, manikúry a pedikúry a podnikatelských aktivit a dovedností.

Podmínky přijetí

Žáci jsou ke studiu přijímáni na základě:
- splnění středního vzdělání s výučním listem v oboru Kadeřník
- splnění podmínek přijímacího řízení
- splnění podmínek zdravotní způsobilosti.

Konkrétní podmínky pro přijímání ke vzdělávání jsou k dispozici na www.souviz.cz

Učební plány

​viz   www.souviz.cz


Profil absolventa

Absolvent se uplatní v povolání kadeřník při poskytování služeb v provozovnách, studiích a salonech. Bude zhotovovat dámské, pánské i dětské účesy náročnými technologickými postupy v souladu s individuálními požadavky zákazníka, módními trendy, zdtavotně hygienickými hledisky, estetickými zásadami a novými odbornými poznatky. Bude schopen používat vhodnou moderní přístrojovou techniku, aplikovat poznatky z pleťové kosmetiky, manikúry a pedikúry. Uplatnění najde také při poskytování poradenské služby z hlediska ošetření vlasů a vlasové pokožky moderními kosmetickými přípravky. Absolvent bude kvalifikován pro vykonávání podnikatelských aktivit v kadeřnických službách, pro činnost zabezpečující finanční hospodaření firmy či společnosti.

Úspěchy školy v tomto oboru

​Příkladná spolupráce s odbornými kadeřnickými firmami v tuzemsku i v zahraničí.

Spolupráce se sociálními partnery

Škola spolupracuje s profesními firmami zejména SIROWACZECH - Londa a Wella Praha, MJC Zlín, Revolution Hair VITALITYS Jesenice, na které se obrací me při realizaci školního vzdělávacího programu a při zprostředkovávání moderních technologií. Výhodou této dlouhodobé spolupráce je možnost pracovního uplatnění našich absolventů v těchto firmách. Podporují konání školních, celostátních i mezinárodních soutěží, nabízejí pro žáky a pedagogy semináře a školení, podílí se na výuce přímo ve škole formou workshopů a kolokvií.