Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Krejčí

Skupina: Textilní výroba a oděvnictví

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 31-58-H/01
Období: 2019/2020
Délka: 3
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Výuční list
Stipendia: Ne
Školné: ne
Přijímaných: 15
Krejčí
Popis

Tříletý obor vzdělání ukončený výučním listem je zaměřený na získání všeobecných a odborných vědomostí a praktických dovedností potřebných k profesionálnímu vykonávání krejčovského povolání. Po celou dobu studia se žáci učí šít zakázkovým způsobem. Se zákazníkem pracují postupně od prvního ročníku dle náročnosti požadovaného úkonu.

Podmínky přijetí

Žáci jsou ke studiu přijímáni na základě: - splnění povinné školní docházky - splnění podmínek přijímacího řízení - splnění podmínek zdravotní způsobilosti. Konkrétní podmínky pro přijímání ke vzdělávání jsou k dispozici na www.souviz.cz

Učební plány Profil absolventa

Absolvent se uplatní v povolání dámská krejčí při poskytování profesionálních krejčovských služeb v malých a středních subjektech. Bude navrhovat, zhotovovat dámské podšité i nepodšité oděvy individuálním způsobem v souladu s požadavky zákazníka, módními trendy, estetickými zásadami a novými oborovými poznatky. je připraven pracovat jako asistent uměleckého návrháře. Bude poskytovat poradenské služby z hlediska návrhu oděvů a materiálů, včetně ošetřování zhotovovaných oděvů.

Úspěchy školy v tomto oboru

​1. Místo v celostátní soutěži  oděvářů a krejčových Mladý módní tvůrce Jihlava 2017. 2. místo celostátní soutěži módy a designu v Liberci 2017.  3. místo na mezinárodní soutěži"Mladá móda"  Prostějov 2016.

Spolupráce se sociálními partnery

Škola spolupracuje s odbornými firmami izejména Koutný Prostějov, fa Holík International Zlín, ATOK Praha, fa JANEK s.r.o. Rožnov pod Radhoštěm,  Textilní zkušební ústav s.p. Brno aj.