Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Kadeřník

Skupina: Osobní a provozní služby

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 69-51-H/01
Období: 2019/2020
Délka: 3
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Výuční list
Stipendia: Ne
Školné: ne
Přijímaných: 75
Kadeřník
Popis

Tříletý obor vzdělání ukončený výučním listem je zaměřený na získání všeobecných a odborných vědomostí a praktických dovedností potřebných k profesionálnímu vykonávání kadeřnických služeb. Kadeřnické služby zahrnují širokou škálu úkonů jako např. diagnostika vlasů a vlasové pokožky, mytí vlasů, masáže hlavy, holení, různé druhy stříhání, barvení, preparace, účesovou tvorbu aj. Žáci se učí pracovat s různými kadeřnickými speciálními přístroji a nářadím a speciálním kadeřnickým softwarem.

Podmínky přijetí

Žáci jsou ke studiu přijímáni na základě:
- splnění povinné školní docházky 
- splnění podmínek přijímacího řízení
- splnění podmínek zdravotní způsobilosti.

Konkrétní podmínky pro přijímání ke vzdělávání jsou k dispozici na www.souviz.cz

Učební plány Profil absolventa

Absolvent se uplatní v povolání kadeřník při poskytování profesionálních kadeřnických služeb. Bude připraven provádět náročné technologické postupy v souladu s individuálními požadavky zákazníka, módními trendy, zdravotně hygienickými hledisky, estetickými zásadami a novými odbornými poznatky. Bude poskytovat poradenské služby z hlediska ošetřování vlasů, vlasové pokožky a konečné úpravy účesu.

Úspěchy školy v tomto oboru

​1. místo na Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček Harmonie 2017/2018 + získání titulu ČR "Zlaté ručičky". 2. místo
v celostátní soutěži kadeřníků, kosmetiček, oděvářů a krejčových Mladý módní tvůrce Jihlava 2017.  1. a 2. místo a zvláštní cena poroty v celostátní soutěži Wella junior cup 2018.  1. místo v mezinárodní soutěži Kalibr Cup - juniorské finále v Praze za dámský účes na téma "Ve znamení zvěrokruhu".

Spolupráce se sociálními partnery

Škola spolupracuje s profesními firmami i neziskovými organizacemi zejména s  SIROWAZECH - Londa a Wella  Praha, MJC Zlín,  Revolutoin Hair VITALITYS Jasenice, na které se obracíme při realizaci školního vzdělávacího programu a při zprostředkovávání moderních technologií nebo při tvorbě koncepčních záměrů školy.Výhodou této dlouhodobé spolupráce je možnost pracovního uplatnění našich absolventů v těchto firmách. Podporují konání školních, celostátních i mezinárodních soutěží, nabízejí pro žáky a pedagogy semináře, školení a stáže, podílí se na výuce přímo ve škole formou workshopů ,seminářů a kolokvií.