Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Kosmetické služby

Skupina: Osobní a provozní služby

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 69-41-L/01
Období: 2019/2020
Délka: 4
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Maturita
Stipendia: Ne
Školné: ne
Přijímaných: 30
Kosmetické služby
Popis

Čtyřletý obor vzdělání ukončený maturitní zkouškou. Kosmetické služby zahrnují péči o celé tělo, diagnostiku a ošetření různých typů pleti, kosmetické masáže, zábaly a pleťové masky, barvení a úpravu obočí, depilace, epilace, manikúru, nail art, pedikúru, dekorativní líčení pro různé příležitosti, aj. Žáci se učí pracovat s různými kosmetickými přístroji jako např. laser, typizační přístroj, bioptronová lampa, fotostym, ultrazvuk, dermabraze aj.

Podmínky přijetí

Žáci jsou ke studiu přijímáni na základě: - splnění povinné školní docházky - splnění podmínek přijímacího řízení - splnění podmínek zdravotní způsobilosti. Konkrétní podmínky pro přijímání ke vzdělávání jsou k dispozici na www.souviz.cz

Učební plány Profil absolventa

Absolvent se uplatní v povoláních kosmetička, pedikér a manikér při poskytování odborné profesionální kosmetické péče v kosmetických provozovnách, studiích a salónech v souladu s individuálními požadavky zákazníka, módními trendy, zdravotně hygienickými hledisky, estetickými zásadami a novými vědeckými poznatky. Bude poskytovat poradenské služby z hlediska ošetřování pleti obličeje, krku, dekoltu i ostatních částí těla.

Úspěchy školy v tomto oboru

​1. místo v dekorativní kosmetice na mistroství republiky SŠ ČR  HARMONIE 20172018. 1. místo v celostátní soutěži kadeřníků, kosmetiček, oděvářů a krejčových Mladý módní tvůrce Jihlava 2017. 2. místo celostátní soutěži odborných dovedností žáků Juniorský pohár v make-upu Praha 2018, 1.místo v mezinárodní soutěži SŠ 2018. 

Spolupráce se sociálními partnery

Spolupráce školy se sociálními partnery je pro školu významná praxe již více jak 20 let. Škola si vytvořila a stále vytváří mnoho kontaktů pro profesní spolupráci mezi českými i zahraničními firmami, ale také mezi neziskovými organizacemi, zejména: Revolution Hair ETRE BELLE Jasenice, RYOR a.s. Praha, JENNY LANE Uherský brod, Primavera Andorrana Praha aj. Spolupráce se především zaměřuje na zprostředkovávání nejmodernějších technologií ve výuce, nové přípravky a přístrojovou techniku; na realizaci školního vzdělávacího programu nebo při tvorbě koncepčních záměrů školy.Výhodou této dlouhodobé spolupráce je možnost pracovního uplatnění našich absolventů v těchto firmách. Podporují konání školních, celostátních i mezinárodních soutěží, nabízejí pro žáky a pedagogy semináře, školení a stáže, podílí se na výuce přímo ve škole formou workshopů ,seminářů a kolokvií.