Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Fotograf se zaměřením na multimédia

Skupina: Polygrafie, fotografie

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 34-56-L/01
Období: 2019/2020
Délka: 4
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Maturita
Stipendia: Ne
Školné: ne
Přijímaných: 30
Fotograf se zaměřením na multimédia
Popis

Čtyřletý obor vzdělání ukončený maturitní zkouškou je zaměřený na získání všeobecných a odborných vědomostí a dovedností potřebných k profesionálnímu vykonávání povolání fotograf. Žáci se učí zpracovávat film, klasickou černobílou, barevnou i digitální fotografii, retušovat, pracovat se světlem a stínem, pracovat s kamerou, speciálními počítačovými programy, pořizovat videozáběry, tvořit reklamní spot a animace, jejich úpravu a střih, 3D virtuální prohlídky aj.

Podmínky přijetí

Žáci jsou ke studiu přijímáni na základě: - splnění povinné školní docházky - splnění podmínek přijímacího řízení - splnění podmínek zdravotní způsobilosti. Konkrétní podmínky pro přijetí ke vzdělávání jsou k dispozici na www.souviz.cz

Učební plány Profil absolventa

Absolvent se uplatní v povolání fotograf, při poskytování profesionálních fotografických služeb v provozovnách, studiích a regionálních médiích j jako pracovník reklamních a propagačních firem. Své znalosti uplatní při zpracování digitální i analogové fotografie, tak při práci se speciálními grafickými softwary, při tvorbě filmového záznamu a práce s bím, při fotografování a zhotovování snímkův různých oblastech fotografie. Zvolí vhodné přístroje a příslušenství, použije grafické nástroje a laboratorní techniku při zpracování fotografického obrazu. Absolvent poskytne poradenské služby v oblasti fotografických žánrů i v oblasti současných fotografických technologií.

Úspěchy školy v tomto oboru

2. místo ve foto soutěži Zlínského kraje "Chemie objektivem".  1. místo v kategorii Junior VI. ročníku fotografické soutěže Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. 1., 2. a 3. místo v mezinárodní soutěži žáků oboru Fotograf - FOTOGRAFIE 2018 v Prešově na Slovensku.
1., 2. a 3. místo v mezinárodní soutěži CESOFOTO 2018.

Spolupráce se sociálními partnery

Spolupráce školy se sociálními partnery je pro školu tradiční a významná praxe již více jak 20 let. Za tuto dobu si škola vytvořila a stále vytváří mnoho kontaktů pro plnohodnotnou profesní spolupráci mezi českými i zahraničními firmami, ale také mezi neziskovými organizacemi. Partneři  Fotografia Zlín, Lagoo-foto a.s. Vsetín, ART foto Zlín a FOMA BOHEMIA Hradec Králové se podílejí na dalším vzdělávání odborných učitelů teorie i praxe; na tvorbě a inovaci ŠVP i koncepčních záměrů školy, na přímém vzdělávání žáků formou seminářů, workshopů a školení, umožňují jim pracovat se svými novinkami přímo v praxi na školních odborných pracovištích.