Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Elektrikář - silnoproud (kombinované)

Skupina: Elektrotechnika a výpočetní technika

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 26-51-H/02
Období: 2019/2020
Délka: 2
Forma studia: Kombinovaná
Ukončení studia: Výuční list
Stipendia: Ne
Školné: 7 500,- / rok
Přijímaných:
Elektrikář - silnoproud (kombinované)
Popis

​Jedná se o obor se širokým základem a následnou specializací ve vyšších ročnících. Odborná teoretická a praktická příprava je zaměřena na činnosti spojené s návrhy, výrobou, montáží, oživováním, seřizováním, zkoušením, revizemi, údržbou, opravami a provozováním elektrických zařízení. Důraz při výuce je kladen jednak na využítí získaných vědomosti a dovednosti v praxi při řešení problémů v konkrétních situacích a současně dodržení všech bezpečnostních norem, zejména vyhlášky 50.

Podmínky přijetí

​Přijímací zkoušky se v rámci přijímacího řízení nekonají.

Budou přijímáni uchazeči s ukončeným středním vzděláním s maturitní zkouškou, nebo středním vzděláním s výučním listem v jiném oboru vzdělání  na základě sestaveného pořadí dle data přijetí přihlášky do naplnění kapacity.

Učební plány Profil absolventa

​Absolvent je připraven instalovat, opravovat, udržovat a kontrolovat elektrické rozvody a zařízení. Měří a testuje různé typy elektrických strojů, elektrospotřebičů a zařízení. Uplatní se při výkonu povolání elektrikář na mnoha pracovních pozicích, např. provozní elektrikář, elektromontér, montér elektrorozvodných sítí, stavební elektrikář, elektrotechnik-údržbář ve výrobní i nevýrobní sféře. Dále jako opravář elektrických spotřebičů včetně základních obvodů v oblasti slaboproudu.

Úspěchy školy v tomto oboru Spolupráce se sociálními partnery