Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Elektrikář - silnoproud

Skupina: Elektrotechnika a výpočetní technika

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 26-51-H/02
Období: 2017/2018
Délka: 3
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Výuční list
Stipendia: Ano
Školné: Ne
Přijímaných: 24
Elektrikář - silnoproud
Popis

 

Absolventi mohou zastávat pozici zaměstnanců nebo podnikat při výrobě, montáži, opravách a servisu elektrotechnických výrobků, strojů a zařízení používaných v elektrotechnice, strojírenství, stavebnictví, energetice, v těžebním, hutním a chemickém průmyslu, v zemědělství, dopravě a dalších odvětvích, např. v zařízeních a vybaveních vyskytujících se ve službách a v domácnostech. Výuka je v nadstandardně vybavených odborných učebnách, ve kterých je využito audiovizuálních a digitálních prvků, výpočetní techniky, kamerových, přístupových a zabezpečovacích systémů včetně regulačních a měřících systémů a v neposlední řadě také prvků inteligentní elektroinstalace. Každý žák může podle svých schopností využívat tu část zařízení, která je vhodná pro jeho znalosti, schopnosti a dovednosti. Žáci se mohou ve 2. a 3. ročníku zúčastnit provozního výcviku ve firmách (Continental Barum spol. s r.o., Elmo a.s., TAJMAC - ZPS a.s. atd.). Za produktivní práci jsou žáci finančně odměňováni (mohou získat i prospěchové stipendium až 2 000 Kč měs.). Bez prospěchového stipendia činí tato částka až 810 Kč měsíčně. Absolventi mohou také složit další zkoušku z vyhlášky č. 50/1978 Sb. (vyhláška stanoví stupně odborné způsobilosti pracovníků v elektrotechnice, je nezbytnou součástí znalostí každého pracovníka v elektrotechnice). Certifikát získá absolvent na naší škole zdarma a usnadní mu nalézt výhodné zaměstnání. Jelikož je výuka tohoto oboru na naší škole všestranná a sleduje současné technologie a trendy, tak mohou naši absolventi pokračovat bez přijímacích zkoušek na naší škole vstupem do vyššího ročníku maturitního oboru Mechanik elektrotechnik a získat výuční list ve slaboproudé elektrotechnice a poté také maturitní vysvědčení. Následně, pokud budou mít zájem, mohou dále studovat jakýkoliv technický obor na vysoké škole, začít podnikat nebo si najít zaměstnání u renomovaných společností s možností dalšího profesionálního růstu.

Podmínky přijetí

​Učební plány jsou součástí ŠVP daného oboru a jsou k dispozici ke stažení na našich webových stránkách v následujícím odkazu: zde

Učební plány Profil absolventa

​Absolvent získá kvalitní odborné vzdělání potřebné pro vykonávání povolání ve výrobních firmách, opravárenských podnicích, veřejných službách a ve sféře živnostenského podnikání. Může zastávat pozici zaměstnance i podnikatele při výrobě, montáži, opravách a servisu elektrotechnických výrobků, strojů a zařízení používaných v elektrotechnice, strojírenství, stavebnictví, energetice, v těžebním, hutním a chemickém průmyslu, v zemědělství, dopravě a dalších odvětvích.

Úspěchy školy v tomto oboru Spolupráce se sociálními partnery

​Škola navázala spolupráci s firmou Barum Continental spol. s r.o. Otrokovice. Dále jsou žáci zařazováni na odborný výcvik v posledním ročníku do firem, a to jak elektro firem, tak také strojírenských, či strojírensko-plastikářských.