Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Mechanik elektrotechnik

Skupina: Elektrotechnika a výpočetní technika

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 26-41-L/01
Období: 2017/2018
Délka: 4
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Maturita
Stipendia: Ano
Školné: NE
Přijímaných: 30
Mechanik elektrotechnik
Popis

Absolvent oboru Mechanik elektrotechnik najde uplatnění zejména v konstrukčních, technologických a projekčních činnostech elektrotechnického charakteru, v oblasti technického rozvoje, diagnostiky, revizní a servisní techniky. Uplatní se také ve sféře využití výpočetní techniky při zpracování dat, jako operátor a programátor počítačů nebo mikropočítačů, při instalacích, údržbě a nastavování slaboproudých technologií, jako jsou datové sítě, elektronické zabezpečovací systémy, průmyslové stroje a zařízení a také systémy řízení a automatizace průmyslových systémů.

Výuka tohoto oboru je zajištěna v moderně vybavených odborných učebnách s využitím audiovizuální, digitální a výpočetní techniky, robotiky, kamerových a zabezpečovacích systémů a automatizační a regulační techniky. Žáci mohou v průběhu 3. a 4. ročníku uskutečnit část odborného výcviku ve firmách, kde jsou za vykonanou práci finančně ohodnoceni. Nejlepší žáci mohou navíc získat ve 2. a 3. ročníku prospěchové stipendium až 2 000 Kč měsíčně. Za dobu studia může částka za práci ve firmách a prospěchové stipendium dosáhnout celkem až 49 000 Kč, tzn. průměrně více než 1 200 Kč za měsíc studia.

Díky výuce ve firmách si žáci osvojí odborné dovednosti přímo v reálných podmínkách a navíc mohou získat zaměstnání u prestižních podniků, jako jsou Continental Barum s.r.o., Elmo a.s., TAJMAC - ZPS a.s., TNS Slušovice a další.

Díky všestrannosti a kvalitě výuky tohoto oboru mohou žáci po absolvování naší školy pokračovat ve studiu na jakékoliv technicky zaměřené vysoké škole, začít podnikat nebo nalézt zaměstnání u prestižních firem s možností kariérního růstu.

.

Stipendium Barum Continental pro vybrané žáky až do výše 2 000,- Kč za měsíc.

Podmínky přijetí

​Přijímání uchazečů ke studiu na naší škole se řídí dle § 59 až § 63 zákona č. 561/2004 Sb. a vyhláškou č. 671/2004 Sb. v platném znění. Podmínky pro přijetí naleznete na stránkách školy: zde

Učební plány Profil absolventa

​Absolvent se uplatní zejména v konstrukčních, technologických a projekčních činnostech elektrotechnického charakteru, v oblasti technického rozvoje, technické kontroly, zkušební, regulační a montážní techniky a technické údržby elektro zařízení, v oblasti diagnostiky, revizní a servisní techniky. Uplatní se též jako školící technici, ve sféře využití PC při zpracování dat a při řízení technologických procesů, jako technici měření a regulace...

Úspěchy školy v tomto oboru

Účast na různých soutěžích, např. HRANICKÉ ROBOROVÁNÍ. Podpora firem u vybraných žáků na rozšířeném programování robotů...

Spolupráce se sociálními partnery

​Sociálním partnerem pro obor je firma HP TRONIC Zlín, spol. s.r.o. Odborná praxe žáků na pracovišti firmy ve 133. budově areálu Svit. Spolupráce je zajištěna na základě dohody o spolupráci mezi školou a sociálním partnerem.  Praxi zajišťuje náš učitel odborného výcviku na pracovišti firmy, pro žáky 2. a 4. ročníků. Praxe žáků vyšších ročníků ve významných firmách regionu. Nově spolupracujeme i s firmou EON.