Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Karosář

Skupina: Praktické školy

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 23-55-H/02
Období: 2019/2020
Délka: 3
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Výuční list
Stipendia: Ano
Školné: ne
Přijímaných:
Karosář
Popis

​Obor autokarosář je vhodný především pro všechny zručné chlapce zajímající se o automobily. Výuka je zaměřena na zvládnutí vědomostí a dovedností souvisejících s montáží a opravami karosérií motorových vozidel. Žáci se naučí demontovat, montovat, popř. zhotovovat plechové a plastové díly karosérií a skříní motorových vozidel, svařovat v ochranné atmosféře, pájet, rovnat součásti a díly, zasklívat okna karosérií a skříní do těsnících profilů, zvládnou základní práce automechanické. Podrobnější informace o oboru naleznete ZDE

Podmínky přijetí

​Splněná povinná školní docházka a zdravotní způsobilost doložená lékařem. Veškeré informace a novinky naleznete na našem speciálním webu pro uchazeče ZDE

Učební plány

​Viz. ŠVP oboru zde

Profil absolventa

​Po složení závěrečné zkoušky je absolvent připraven vykonávat všechny práce související s opravami karoserií a skříní silničních vozidel. Získané vědomosti a dovednosti může uplatnit ve všech firmách zabývajících se servisem a opravami silničních vozidel, popř. po získání potřebné praxe svou profesi provozovat jako podnikatelskou činnost. Po získání výučního listu mohou absolventi pokračovat v nástavbovém maturitním studiu u nás ve škole a získat tak střední odborné vzdělání s maturitou.

Úspěchy školy v tomto oboru

Dosavadní čtyři ročníky krajského kola soutěže "Hledáme mladé technické talenty" pro naše nejlepší "borce" karosáře znamenalo vždy druhé místo za domácími. V soutěži družstev se nám podařilo i zvítězit. Za tyto mimořádné výsledky byli žáci mimo jiné odměněni týdenním poznávacím zájezdem automobilek v Německu a Francii.


Spolupráce se sociálními partnery

GARANCE PRACOVNÍHO MÍSTA!

Naši žáci mají možnost využít speciální STIPENDIJNÍ PROGRAM "FIREMNÍ ŽÁCI"

V současné době škola spolupracuje s 23 nejvýznamnějšími firmami regionu. Toto partnerství přináší žákům velké výhody jak v průběhu studia, tak také po jeho ukončení.

Uzavírání pracovních smluv, praxe, stipendia, brigády, podpora inovace výuky a další, to je hlavním cílem, který zajistí žákům bezproblémové začlenění se do profesního života.

(více zde)