Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Elektrikář

Skupina: Praktické školy

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 26-51-H/01
Období: 2019/2020
Délka: 3
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Výuční list
Stipendia: Ano
Školné: ne
Přijímaných:
Elektrikář
Popis

​Hlavním obsahem tříleté výuky je teoretické i praktické zvládnutí široké oblasti elektrotechniky a její uplatnění v praxi. V průběhu učební doby se žáci naučí pracovat s technickou dokumentací, navrhovat a zhotovovat elekronické obvody, diagnostikovat a odstraňovat závady na elektrických a elektronických obvodech a zařízeních. Nedílnou součástí oboru je získání základní znalosti práce na počítači a příprava pro zkoušku z vyhlášky č.50/1978 Sb. Podrobnější informace o oboru naleznete ZDE

Podmínky přijetí

​Splněná povinná školní docházka a zdravotní způsobilost doložená lékařem. Veškeré informace a novinky naleznete na našem speciálním webu pro uchazeče ZDE


Učební plány

​Viz. ŠVP oboru na zde

Profil absolventa

​U oboru elektrikář - slaboproud se žáci naučí pracovat s měřícími přístroji a osvojené znalosti uplatňovat při odstraňování závad na nejrůznějších typech spotřební elektroniky. U oboru elektrikář - silnoproud si žáci osvojí základy elektrických rozvodů, naučí se provádět opravy a zkoušky na elektrických zařízeních. Po získání výučního listu mohou absolventi pokračovat v nástavbovém maturitním studiu na naší škole a získat tak střední odborné vzdělání s maturitou.

Úspěchy školy v tomto oboru

​​Naši žáci se pravidelně účastní nejrůznějších soutěží v rámci oboru obráběč kovů, na kterých se pravidelně umisťují na předních příčkách.

Spolupráce se sociálními partnery

GARANCE PRACOVNÍHO MÍSTA!

Naši žáci mají možnost využít speciální STIPENDIJNÍ PROGRAM "FIREMNÍ ŽÁCI"

V současné době škola spolupracuje s 23 nejvýznamnějšími firmami regionu. Toto partnerství přináší žákům velké výhody jak v průběhu studia, tak také po jeho ukončení.

Uzavírání pracovních smluv, praxe, stipendia, brigády, podpora inovace výuky a další, to je hlavním cílem, který zajistí žákům bezproblémové začlenění se do profesního života.

(více zde)