Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Obráběč kovů (CNC technika)

Skupina: Praktické školy

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 23-56-H/01
Období: 2019/2020
Délka: 3
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Výuční list
Stipendia: Ano
Školné: ne
Přijímaných:
Obráběč kovů (CNC technika)
Popis

​Absolvent tříletého učebního oboru zaměřeného na strojní obrábění materiálů je připraven odborně vykonávat všechny základní práce na soustruzích, frézkách a vrtačkách. Na těchto strojích je schopen zpracovávat nejrůznější materiály, jako kovy, dřevo a plasty. Žák získává rovněž poznatky z technologie obrábění, zvládne základní seřízení a údržbu obráběcích strojů. Nedílnou součástí výuky je i osvojení si potřebných základů programování a obsluhy číslicově řízených strojů – CNC techniky. Podrobnější informace o oboru naleznete ZDE

Podmínky přijetí

​Splněná povinná školní docházka a zdravotní způsobilost doložená lékařem. Veškeré informace a novinky naleznete na našem speciálním webu pro uchazeče ZDE

Učební plány

​Viz. ŠVP oboru zde

Profil absolventa

​Absolvent učebního oboru univerzální obrábění ovládá odbornou práci na několika druzích obráběcích strojů. Tato univerzálnost dává nejlepší předpoklady k úspěšnému uplatnění ve všech typech podniků státního i soukromého sektoru, popř. po získání potřebné praxe provozovat i samostatnou podnikatelskou činnost. Po získání výučního listu mohou absolventi pokračovat v nástavbovém maturitním studiu u nás ve škole a získat tak střední odborné vzdělání s maturitou.

Úspěchy školy v tomto oboru

​Naši žáci se pravidelně účastní nejrůznějších soutěží v rámci oboru obráběč kovů, na kterých se pravidelně umisťují na předních příčkách.

Spolupráce se sociálními partnery

GARANCE PRACOVNÍHO MÍSTA!

Naši žáci mají možnost využít speciální STIPENDIJNÍ PROGRAM "FIREMNÍ ŽÁCI"

V současné době škola spolupracuje s 23 nejvýznamnějšími firmami regionu. Toto partnerství přináší žákům velké výhody jak v průběhu studia, tak také po jeho ukončení.

Uzavírání pracovních smluv, praxe, stipendia, brigády, podpora inovace výuky a další, to je hlavním cílem, který zajistí žákům bezproblémové začlenění se do profesního života.

(více zde)