Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Střední průmyslová škola Otrokovice

třída Tomáše Bati 1266, 765 02 Otrokovice

 
Kontakty
Jméno ředitele:  Mgr. Libor Basel, MBA
Telefon společnosti:  577 925 303
E-mail:  skola@spsotrokovice.cz
WWW:  Střední průmyslová škola Otrokovice
IZO:  108040895
GPS:  49.2243939, 17.5120278
Mapa
Střední průmyslová škola Otrokovice
Úvodní slovo ředitele Střední průmyslová škola Otrokovice patří mezi největší státní školy ve Zlínském regionu. Poskytuje komplexní přípravu v oborech zakončených maturitní zkouškou a výučním listem. Pro absolventy většiny oborů nabízí škola dvouleté nástavbové studium ukončené maturitní zkouškou. Škola je rozdělena podle nabízených oborů na čtyři směry: strojírenský, stavební, elektro a služby. Výhodou naší školy je široká nabídka vzdělávacích oborů, což umožňuje pružně reagovat na požadavky na trhu práce.
Připravenost absolventů Moderní školský areál a kvalifikovaný sbor pedagogických pracovníků jsou zárukami přípravy mládeže na budoucí povolání. Výhodou školy je, že umožňuje pružně reagovat na požadavky trhu práce. Důkazem toho jsou tisíce absolventů úspěšně působících ve stavebnictví, strojírenství, službách, elektro oborech a jinde.
Nabídka dalších služeb Zájemcům o studium na naší škole je k dispozici domov mládeže (3 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), dále kuchyň s jídelnou, moderní sportovní hala a venkovní hřiště s umělým povrchem. Součástí areálu školy je i Penzion Jezerka s kongresovým sálem (kapacita 200 osob). Při domově mládeže pracuje široké spektrum zájmových kroužků. Žákům jsou k dispozici dva školní kluby vybavené počítači s neomezeným připojením k internetu.
Ostatní informace Žáci se pravidelně zúčastňují různých soutěží jako je Chemická olympiáda, Středoškolská odborná činnost, či Matematický klokan. Učňovské obory soutěží v odborných dovednostech, např. Učeň instalatér, Automechanik junior, soutěže oborů Zedník, Truhlář, aj. Každoročně získávají přední umístění. Škola spolupracuje s nejrůznějšími profesními cechy a svazy (např. Asociace kuchařů a číšníků ČR, Cech topenářů a instalatérů ČR, Cech malířů a lakýrníků ČR, Svaz autoopraven ČR apod.). Jsme také Regionálním vzdělávacím centrem projektu Enersol. Samozřejmostí je zapojení školy do projektů financovaných z ESF.
Školné Střední průmyslová škola je zřizovaná Zlínským krajem, proto se školné nehradí.