Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Instalatér

Skupina: Stavebnictví

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 36-52-H/01
Období: 2018/2019
Délka: 3
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Výuční list
Stipendia: Ano
Školné: 0 Kč
Přijímaných: 24
Instalatér
Popis

​Obor je koncipován tak, aby jeho absolventi získali co nejlepší uplatnění na trhu práce. Během studia získají odborné dovednosti z oblasti rozvodu vody, plynu, kanalizace a vzduchotechniky. Součástí vzdělávání je i příprava k získání svářečských certifikátů potřebných pro výkon tohoto povolání. Škola nebude hradit žákům získání svářečského průkazu.

SOŠ Otrokovice je vedoucím střediskem pro výuku instalatérů ve zlínském regionu.
Podmínky přijetí

​- splnění povinné školní docházky nebo úspěšné ukončení základního vzdělání před splněním povinné školní docházky;

- splnění podmínek přijímacího řízení, jehož kritéria jsou stanovena příkazem ředitele;
- splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazečů o studium (posouzení praktickým lékařem)
Více informací zde
Učební plány

zde

Profil absolventa

​Absolvent se uplatní v povolání instalatér a topenář na typových pozicích montér vnitřního rozvodu vody a kanalizace, topenář, montér vnitřního rozvodu plynu a zařízení. Absolvent se uplatní při montážích, opravách a údržbě vnitřních rozvodů studené a teplé vody, kanalizace, topení, vnitřních rozvodů plynu včetně montáže armatur, zařizovacích předmětů a spotřebičů. Uplatní se i při montážích rozvodů vzduchotechniky. Absbolvent má vytvořeny předpoklady pro další vzdělávání.

Úspěchy školy v tomto oboru

​Žáci tohoto oboru se každoročně účastní dovednostní oborové soutěže Učeň instalatér, na které obsazují přední pozice stejně jako v soutěžích pořádaných v rámci projektu Hledáme mladé technické talenty.

Spolupráce se sociálními partnery

​Mezi sociální partnery školy patří Úřad práce Zlín, Pozemní stavitelství Zlín, a.s., Nové ARBO s.r.o. Zlín, Kamil Elšík - INSTAHEL, HARKO s.r.o. Kroměříž, PETAS Petřík, s.r.o., INSTALACE plus, spol. s r.o., Ivan Topič s.r.o, Holešov a další firmy a organizace, s nimiž škola spolupracuje v rámci odborného výcviku žáků. Neméně důležitými sociálními partnery jsou rodiče žáků, kteří mohou prostřednictvím školské rady ovlivňovat vzdělávací proces.