Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Provozní chemie

Skupina: Chemie

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 28-42-L/51
Období: 2019/2020
Délka: 2
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Maturita
Stipendia: Ne
Školné: 0 Kč
Přijímaných: 30
Provozní chemie
Popis

Jedná se o nástavbové studium určené pro absolventy tříletého oboru vzdělání Gumař-plastikář. Absolventi při studiu získají hlubší znalosti o zpracování kaučuků a plastů. Teoretická výuka je doplněna exkurzemi do vybraných gumárenských a plastikářských firem v regionu. Studium je zakončeno maturitní zkouškou.

Podmínky přijetí

Ke vzdělávání škola přijímá uchazeče, kteří získali výuční list v oboru Gumař-plastikář. Žáci jsou přijímáni ke studiu na základě splnění podmínek přijímacího řízení, jehož kritéria jsou stanovena příkazem ředitele.

Více informací zde

Učební plány Profil absolventa

Absolvent se uplatní především v gumárenských a plastikářských výrobách při výkonu povolání technolog, kontrolor, mistr, dispečer, normovač, technický manažer provozu a při zajišťování technické a technologické stránky výrobního procesu. Orientuje se v technologických předpisech a schématech výrob.

Absolvent je připraven ke studiu na vysokých školách chemického zaměření. Může se uplatnit v oblasti výzkumu a vývoje, v technicko – ekonomické přípravě výroby i přímo ve výrobní praxi.   

Úspěchy školy v tomto oboru

Jedná se o nový obor v nabídce školy.

Spolupráce se sociálními partnery

Spolupráce se sociálními partnery je důležitou součástí života školy.  Mezi sociální partnery školy patří Úřad práce Zlín, Barum Continental spol. s r. o. Otrokovice, Mitas a.s. Zlín, Fatra Napajedla a další firmy a organizace v regionu.