Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Aplikovaná chemie

Skupina: Chemie

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 28-44-M/01
Období: 2019/2020
Délka: 4
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Maturita
Stipendia: Ne
Školné: 0 Kč
Přijímaných: 30
Aplikovaná chemie
Popis

První dva ročníky mají žáci společné, v dalších letech se specializují podle zvoleného zaměření (Klinická a toxikologická analýzy, Ochrana a tvorba životního prostředí, Farmaceutické substance, Technologie polymerů). 

Obor je zaměřen na tradiční a moderní způsoby chemické analýzy. Chemická analýza zasahuje do mnoha oblastí života. Její hlavní úkol spočívá v získávání údajů pro kontrolu výrobků, pro řízení výrobních procesů v potravinářství, chemickém průmyslu, ve farmakologii i stavebnictví. Nesporný význam má také v monitorování životního prostředí, v lékařství, energetice, kriminalistice, biologii, biochemii, v chemickém a fyzikálním výzkumu a mnoha dalších oblastech.

Podmínky přijetí

Ke vzdělávání škola přijímá uchazeče, kteří splnili základní školní docházku. Žáci jsou přijímáni ke studiu podle hodnocení na vysvědčení z předchozího vzdělávání, podle hodnocení dosaženého při přijímací zkoušce (je-li stanovena). Konkrétní podmínky pro přijímání ke vzdělávání jsou k dispozici zde.

Učební plány Profil absolventa

Absolvent má znalosti ze všech disciplín moderní chemie, v oblasti tradičních postupů chemické analýzy i moderních způsobů s použitím instrumentálních metod. Získá praktické dovednosti v ovládání měřících přístrojů a zpracování výsledků. Je připraven pro studium na VŠ zaměřených na chemii a příbuzné obory. Uplatní se v oblastech chemické kontrolní analýzy, výzkumu a vývoje, hygienické služby, zdravotnictví, zemědělství a potravinářství.

Úspěchy školy v tomto oboru
49. ročník Chemické olympiády: Dominik Madea – 1. místo v krajském kole a 1. místo v národním kole.

46. roč. krajského kola chemické olympiády 1. a 2. ročníků žáků SŠ:
1. místo Dominik Madea
4. místo Edita Hudečková

Stáž v projektu Otevřená škola II, aneb hledáme mladé vědce:
Edita Hudečková - stáž na Fyzikálním ústavu MU Brno.

Literární soutěž Pivečkovy nadace:
Marie Plšková získala umístění mezi deseti nejlepšími autory prózy, obstála v konkurenci 58 studentů většinou gymnazistů Zlínského a Trenčianského kraje.

Spolupráce se sociálními partnery

Spolupráce se sociálními partnery je důležitou součástí života školy. Sociální partneři poskytují žákům možnost seznámit se s pracovišti v rámci exkurzí, absolvovat praxi nebo provádět měření v rámci Středoškolské odborné činnosti. Na těchto pracovištích často nacházejí naši studenti uplatnění. S některými z partnerů má škola uzavřené smlouvy o spolupráci. Zástupci Barum Otrokovice, Fatra Napajedla, UTB Zlín a Plastikářského klastru posuzovali a připomínkovali některé části ŠVP.