Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Kuchař - číšník

Skupina: Gastronomie, hotelnictví a turismus

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 65-51-H/01
Období: 2019/2020
Délka: 3
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Výuční list
Stipendia: Ano
Školné: ne
Přijímaných: 20
Kuchař - číšník
Popis

​Absolvent se uplatní při výkonu gastronomických povoláníí, zejména v pozici zaměstnance v různorodých provozech. Po získání nezbytné praxe v oboru je také připraven na soukromé podnikání v pohostinství či vlastním podniku.
Přitom je akcentována osobnost žáka, zvyšuje se orientace na jeho životní adaptabilitu, na přípravu k práci v podmínkách rychle se měnící společnosti a současně i na přípravu k životu v harmonii s prostředím, s okolním světem i se sebou.

Podmínky přijetí

Úspěšné ukončení 9. ročníku ZŠ a potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti.

O pořadí uchazečů rozhoduje bodový zisk za prospěch z 8. (2. pololetí) a 9. ročníku (1. pololetí) na ZŠ.
Učební plány

​ŠVP viz:
www.sosluhac.cz

Profil absolventa

​Absolvent kombinuje vědomosti a dovednosti povolání kuchař - kuchařka a číšník - servírka. Zná receptury jídel teplé a studené kuchyně, teplých a studených moučníků a teplých nápojů. Zároveň ovládá techniku obsluhy, přijímání a evidování objednávek, vyúčtování s hostem, získá základní znalost kalkulací a stanovení ceny. Dovede sestavovat jídelní a nápojový lístek dle gastronomických pravidel. Umí používat inventář a ovládá obsluhu zařízení ve stravovacích provozech.

Úspěchy školy v tomto oboru

​Škola pořádá pro své žáky i pro veřejnost doplňující barmanský kurz a kurz studené kuchyně. Zajišťuje gastronomické akce a rauty pro sociální partnery, zřizovatele i veřejnost. Největší akcí bylo zajištění oslav vzniku republiky pro velvyslanectví ve Slovinsku, kde pořádala raut pro světové ambasády. V Turecku pořádá v rámci projektu Erasmus + dlouhodobé pobyty, při nichž se žáci učí v jiném jazykovém a kulturním prostředí a seznamují se s gastronomií exotických zemí.

Spolupráce se sociálními partnery

​Škola má velké množství sociálních partnerů, nejlepší spolupráci však navázala s podniky Léčebné lázně Luhačovice, a.s., Lázně Luhačovice a. s. a hotelem Zálesí, které žákům nabízejí nejen kvalitní prostředí pro výuku, ale také stabilizační stipendia.

Zahraniční spolupráci realizuje s ověřenými vzdělávacími institucemi. Viz www.sosluhac.cz.