Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Číšník - servírka

Skupina: Gastronomie, hotelnictví a turismus

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 65-51-H/01
Období: 2019/2020
Délka: 3
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Výuční list
Stipendia: Ano
Školné: Ne
Přijímaných: 15
Číšník - servírka
Popis

​Absolvent se uplatní při výkonu povolání v oblasti gastronomie, zejména v pozici zaměstnance v různorodých provozech. Po získání nezbytné praxe v oboru je také připraven na soukromé podnikání v pohostinství či vlastním podniku.
Přitom je akcentována osobnost žáka, zvyšuje se orientace na jeho životní adaptabilitu, na přípravu k práci v podmínkách rychle se měnící společnosti a současně i na přípravu k životu v harmonii s prostředím, s okolním světem i se sebou.

Podmínky přijetí

​Úspěšné ukončení 9. ročníku ZŠ a potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti.

O pořadí uchazečů rozhoduje bodový zisk za prospěch z 8. (2. pololetí) a 9. ročníku (1. pololetí) na ZŠ.
Učební plány

​ŠVP viz:
www.sosluhac.cz

Profil absolventa

​Absolvent zvládá profesní chování a vystupování, umí obsluhovat hosty a používat inventář a zařízení ve stravovacích provozech. Umí připravit slavnostní tabuli, vyřizovat objednávky, osvojil si estetické úpravy jídel a nápojů i dokončování jídel před hostem, včetně míšení nápojů. Naučil se účtovat, sestavovat jídelní a nápojové lístky a menu pro různé příležitosti. Ovládá techniku skladování, ošetřování potravin a nápojů a zjišťování jejich kvality.

Úspěchy školy v tomto oboru

​Škola pořádá doplňující barmanský kurz a kurz studené kuchyně. Zajišťuje gastronomické akce a rauty pro sociální partnery, zřizovatele i veřejnost. Největší akcí bylo zajištění oslav vzniku republiky pro velvyslanectví ve Slovinsku, kde pořádala raut pro světové ambasády. V turecké Kappadokii, lázeňské  a turistické oblasti, pořádá v rámci projektu Leonardo dlouhodobé pobyty na špičkových hotelových zařízeních v městě Uchisar, při nichž se žáci učí v jiném jazykovém a kulturním prostředí a seznamují se s gastronomií exotických zemí.

Spolupráce se sociálními partnery

​Škola má velké množství sociálních partnerů, v zahraniční spolupráci spoléhá na ověřené vzdělávací instituce. Škola má velké množství sociálních partnerů, nejlepší spolupráci však navázala s podniky Léčebné lázně Luhačovice, a.s., Lázně Luhačovice a. s. a hotelem Zálesí, které žákům nabízejí nejen kvalitní prostředí pro výuku, ale také stabilizační stipendia.