Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Instalatér

Skupina: Stavebnictví

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 36-52-H/01
Období: 2018/2019
Délka: 3
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Výuční list
Stipendia: Ano
Školné: nehradí se
Přijímaných:
Instalatér
Popis
 Žáci se naučí opracovávat veškeré materiály používané na vnitřní rozvody teplé i studené vody, kanalizace, topení a vnitřní vedení plynu, naučí se tyto materiály spojovat různými způsoby, jako například svařováním, pájením, lisováním, závitovými spoji nebo jinými moderními způsoby spojování, budou pracovat s projektovou dokumentací, naučí se ji číst a prakticky využívat při tvorbě všech druhů rozvodů, připevňovat a izolovat potrubí, montovat armatury, připojovat zařízení, osazovat zařizovací předměty jako jsou umyvadla, záchodové mísy, bidety, vany, sprchové kouty a další, připojovat výtokové baterie, kotle a další koncová zařízení.
Podmínky přijetí

Vzdělávání je určeno pro uchazeče, kteří splnili povinnou školní docházku nebo úspěšně dokončili základní vzdělání před splněním povinné školní docházky.

Komplexní informace, vztahující se k přijímacímu řízení pro školní rok 2017/2018 naleznete na:
http://www.sosvsetin.cz/page/prijimaci-rizeni/

Učební plány

​ŠVP oboru je zveřejněn na webových stránkách školy: www.sosvsetin.cz

Profil absolventa

Absolventi pracují jako montéři vnitřních rozvodů vody, kanalizace a topení. V rámci studia mohou získat oprávnění k provádění specializovaných činností jako je svařování oceli kyslíkoacetylenovým plamenem, polyfúzní svařování plastů. Uplatnění najdou ve všech stavebních firmách se zaměřením na provádění vnitřních rozvodů technických zařízení budov, nebo u specializovaných topenářských firem, či firem zabývajících se rozvody teplé a studené vody a kanalizace. Další uplatnění absolventů je například u firem zabývajících se údržbou a opravami stávajících rozvodů a instalací. Absolventi mohou pokračovat v nástavbovém studiu stavebního zaměření nebo se zaměřením na podnikání v oboru.

Úspěchy školy v tomto oboru

Žáci oboru instalatér se pravidelně účastní soutěže "Hledáme mladé technické talenty", v minulém období získal náš žák 2. místo v celostátním finále soutěže "Učeň instalatér".

Úspěchy průběžně zveřejňujeme na webových stránkách školy: www.sosvsetin.cz

Spolupráce se sociálními partnery

Žáci jezdí na odborné výstavy jako Infotherma Ostrava,  Stavební veletrh Brno. V průběhu celého školního roku jsou pořádány odborné prezentace firem jako např.: Firma Ptáček, s.r.o. Někteří žáci tohoto oboru jsou na odborném výcviku na odloučených pracovištích: Petr Škrabánek - fa ŠPAS, Vsetín, DAF INNOVA, s.r.o., Huslenky, Martin Adamec – AQUAROSA, Vizovice, aj.