Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Informační technologie

Skupina: Informační technologie

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 18-20-M/01
Období: 2017/2018
Délka: 4
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Maturita
Stipendia: Ne
Školné:
Přijímaných: 30
Informační technologie
Popis

Studium je zaměřeno především na technické vybavení výpočetních systémů. Žák si osvojí ucelené vědomosti o konstrukci osobních počítačů. Nedílnou součástí studia je problematika datových přenosů a jejich technologií, problematika používání počítačových sítí.  Žák se na pokročilé úrovni věnuje algoritmizaci úloh včetně efektivnosti používaných algoritmů ve vyšším programovacím jazyku.​

Podmínky přijetí

​Výsledky uchazeče z testů SCIO a kritéria stanovená školou. Podmínky přijímacího řízení jsou a aktuálnímu školnímu roku zveřejněny na www.oauh.cz

Učební plány

​Učební plány oboru jsou zveřejněny na www.oauh.cz

Profil absolventa

​Absolvent disponuje potřebnými technickými znalostmi a dovednostmi z oblasti počítačového hardwaru a softwaru, počítačových sítí, technických prostředků přenosu dat a programování. Absolvent je připraven ke studiu na vysoké škole.

Úspěchy školy v tomto oboru

​Členství v "Cisco Networking Academy" (CNA). Žáci se pravidelně účastní studentských odborných soutěží, které jsou blízké  zaměření oboru, zejména získávání certifikátů CNA různých stupňů, stejně tak soutěží typu SOČ.

Spolupráce se sociálními partnery

​Spolupráce se uskutečňuje na úrovni školy. Prioritou v oblasti vnějších vztahů školy je i spolupráce s vysokými školami. Odborná praxe žáků probíhá za spolupráce podniků našeho regionu.