Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Masarykovo gymnázium, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Vsetín

Tyršova 1069 755 01 Vsetín

 
Kontakty
Jméno ředitele:  Martin Metelka
Telefon společnosti:  575 750 300
E-mail:  posta@mgvsetin.cz
WWW:  http://www.mgvsetin.cz
IZO: 
GPS:  49.33806, 17.99528
Mapa
Masarykovo gymnázium, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Vsetín
Úvodní slovo ředitele Od roku 2013 nabízíme dva vzdělávací směry - gymnázium a zdravotnické obory. Prioritou Masarykova gymnázia je dobře připravit své studenty na vysokoškolské studium a zároveň jim pomoci lépe se orientovat v mnohotvárné realitě současného světa. Dbáme na kvalitu vzdělávání, což na jednu stranu klade vysoké požadavky na naše studenty i na nás samotné, na druhou stranu se nám naše společné úsilí vrací nejen v podobě výborných výsledků při přijímacích zkouškách na prestižní vysoké školy, ale i nemalých úspěších v nejrůznějších soutěžích a testech. Masarykovo gymnázium nabízí možnost čtyřletého studia pro deváťáky i osmiletého studia pro žáky z pátých tříd. Svým zaměřením jsme gymnázium všeobecné, ovšem učební plány jsou připraveny tak, aby umožnily studentům posledních dvou ročníků výběr předmětů dle jejich zájmu a budoucí profesní orientace. Zdravotnické obory připravuji budoucí zdravotní sestry, asistenty v nemocnicích, sociálních službách. Výuka je zaměřena na kvalitní odbornou přípravu na náročné a zodpovědné povolání. Absolventi najdou uplatnění v ambulancích, nemocnicích, socíálních službách, mohou také dále pokračovat ve studiu na VOŠ, bakalářském studiu, lékařských fakultách případně i jinak zaměřených ˇvysokých školách.
Připravenost absolventů ABSOLVENT MASARYKOVA GYMNÁZIA • je všeobecně vzdělaný, připravený k vysokoškolskému studiu • aktivně ovládá dva cizí jazyky – A, N, F, Š, R; • ve zvolených volitelných předmětech má hluboké odborné znalosti; • je zručný ve využívání počítačových a informačních technologií; • je připraven pro tvořivou samostatnou i týmovou práci; • uvědomuje si potřebu celoživotního vzdělávání; • je komunikativní, kreativní; • je zodpovědný, s dobrými pracovními návyky. ABSOLVENT SZŚ A VOŠ ZDRAVOTNICKÉ
Nabídka dalších služeb Odborné vzdělávací kurzy ŠKOLNÍ JÍDELNA nabízí stravování pro veřejnost, instituce a firmy. Cena oběda včetně nápoje je 66,- Kč. Stravování pro žáky 29,- až 31,- Kč.
Ostatní informace V závěrečném ročníku absolvují žáci každý týden celkem 18 hodin volitelných předmětů – seminářů, které zaručují zároveň kvalitní přípravu na státní i školní část maturity. Studenti si například mohou volit semináře z biologie, chemie, matematiky, programování, historie, zeměpisu, společenských věd, ekonomie, práva a dalších předmětů, ze kterých pak mohou složit maturitní zkoušku, a zlepší tak svou vybavenost k dalšímu studiu či praxi. Předností naší školy je také široká nabídka výuky cizích jazyků. Kromě angličtiny si studenti mohou zvolit také němčinu, francouzštinu, španělštinu či ruštinu a jako volitelný předmět je k dispozici i latina. Rovněž připravujeme studenty na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky FCE. Každoročně si mohou studenti své jazykové znalosti ověřit při výjezdech do Anglie, Francie, Rakouska či Německa.
Školné 0,- Kč