Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov

Palackého 524, 769 01 Holešov

 
Kontakty
Jméno ředitele:  Zdeněk Janalík
Telefon společnosti:  +420 573 398 098
E-mail:  gym.hol@gymhol.cz
WWW:  Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov
IZO: 
GPS:  49.3287161, 17.5727131
Mapa
Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov
Úvodní slovo ředitele Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov má 110 letou tradici. Svým žákům poskytuje všeobecné vzdělání ve dvou oborech, a to čtyřletém a osmiletém. Výběrem volitelných předmětů s posílenou hodinovou dotací se žáci profilují a připravují nejen k maturitní zkoušce, ale především k úspěšnému studiu na vysokých školách v České republice i v zahraničí.
Připravenost absolventů Škola připravuje žáky ke studiu na všech typech vysokých škol v České republice. Žáci si vybírají z nabídky volitelných předmětů od druhého ročníku a sexty. Hodinové dotace těchto předmětů jsou posíleny z disponibilních hodin a v závěrečném ročníku tvoří polovinu vyučovacích hodin. Tím jsou vytvořeny podmínky pro kvalitní přípravu k úspěšnému zvládnutí studia na vysoké škole.
Nabídka dalších služeb Škola zajišťuje stravování ve vlastní jídelně. Žákům je k dispozici sportovní areál - sportovní hala, posilovna, venkovní hřiště, dále knihovna, studovna a studentský klub. Žáci mohou navštěvovat přípravný kurz obecné angličtiny FCE a získat Cambridge certificates - mezinárodně uznávanou zkoušku anglického jazyka.
Ostatní informace Gymnázium je partnerskou školou nakladatelství Fraus; dále spolupracuje s UTB Zlín a MU Brno. Od roku 2005 škola úspěšně řeší projekty z operačních programů ESF, které jsou zaměřeny na oblast environmentální a osobnostně sociální výchovy. Škola nabízí adaptační pobyty pro první ročníky, vícedenní pobytové stacionáře, zahraniční zájezdy a sportovní kurzy. Na škole působí lektor anglického jazyka.
Školné Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov je státní škola. Vzdělávání je bezplatné.