Až se sejdeme ve škole

23. březen 2021
Krajský akční plán rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje
Autor/ka článku: Jana Galová

Realizační tým projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje zve na webinář určený pro všechny pedagogické pracovníky, kteří v dnešní době mohou své žáky vzdělávat pouze distančně a zajímá je otázka, co by mohlo nastat ve chvíli, kdy se žáci vrátí zpátky do školních lavic. Vzdělávání je pro účastníky zdarma.

Webinář se uskuteční 7. 4. 2021 prostřednictvím aplikace MS Teams. Konkrétní odkaz pro vstup do online místnosti dostanou přihlášení účastníci na svůj mail den před konáním webináře. Vzhledem k tomuto faktu bychom chtěli požádat, aby zájemci v registračním formuláři vyplnili správně svůj konkrétní mail, aby se mohl každý bez problémů přihlásit.

Aplikace MS Teams zvládne i velký počet účastníků, ale domníváme se, že 300 účastníků je maximální počet, který je ještě možné po technické stránce zvládnout, proto se prosím přihlašujte jen pokud se skutečně v danou chvíli připojíte, abychom zbytečně neblokovali místa ostatním zájemcům. Registrace je možná do 1. 4. 2021 prostřednictvím formuláře, na nějž naleznete odkaz v přiložené pozvánce.

Program

15:00 – 17:00 webinář pro učitele/ky ZŠ a SŠ k návratu žáků do škol po ukončení distanční výuky vyvolané opatřeními v souvislosti s pandemií onemocnění covid-19, Mgr. Tereza Berková, Mgr. Sylvie Stretti

Webinář navazuje na metodickou publikaci „Až se sejdeme ve škole“ vydanou pro potřeby pedagogických pracovníků škol, které zasáhla mimořádná opatření spojená s pandemií covid-19. Slouží jako podpora pedagogů při reakcích na možné rozpoložení dětí a žáků při jejich návratu. Je důležité, aby učitelé věděli, kdy mohou očekávat propady v chování a prožívání svém i žáků a mohli na ně adekvátně reagovat, a do jisté míry jim předcházet. Na základě zkušeností z krizové práce autorky předkládají časovou posloupnost, která popisuje, jak obvykle přichází změny v prožívání i chování. Současně také nabízejí metodické tipy a inspirace. V závěru webináře bude prostor pro diskuzi s autorkami metodiky.