APIV A: Podpůrná opatření poskytovaná žákům při výuce nové Informatiky, 5. 10. 2021

4. říjen 2021
Informatika
Autor článku: RVP
APIV A: Podpůrná opatření poskytovaná žákům při výuce nové Informatiky, 5. 10. 2021

Webinář představí možnosti realizace podpůrných opatření poskytovaných znevýhodněným žákům při výuce nové Informatiky. Lektorky PhDr. Renata Votavová a Mgr. Alice Kourkzi–Kašlíková se tomuto tématu budou věnovat od 14:00 do 15 hodin 5. října 2021.

I při výuce nové Informatiky platí, že jednotliví žáci při procesu učení mohou postupovat rozdílným tempem. Pokud ani při realizované flexibilitě výuky Informatiky nedosahují v předmětu školních výstupů, jsou jim ze strany školy poskytována podpůrná opatření v některém z pěti stupňů intenzity. V případě žáků s lehkým mentálním postižením jedno z doporučovaných podpůrných opatření zpravidla spočívá v úpravě vzdělávacího obsahu v rozsahu minimální doporučené úrovně pro úpravy očekávaných výstupů v rámci podpůrných opatření (MDÚ).

Lektoři PhDr. Renata VotavováMgr. Alice Kourkzi–Kašlíková
Vysíláme živě: 5. 10. 2021 14:00–15:00

Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete na portálu RVP. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.