Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Výukový seriál „Zkroť net. Hned!“ projektu Kraje pro bezpečný internet

Projekt Kraje pro bezpečný internet představuje výukový seriál tvořený videospoty určený pro děti a studenty ve věku 10 – 15 let. Účinkující youtubeři seznamují poutavou formou s aktuálními tématy elektronické bezpečnosti.


Videospoty jsou volně dostupné zdarma na webové stránce www.kpbi.cz v sekci Pro děti a studenty a Pro pedagogy. Kromě videospotů je připravena i metodika, ve které jsou jednotlivá témata detailněji vysvětlena a její součástí jsou i pracovní listy k procvičení dané problematiky. To vše dostupné rovněž na webových stránkách projektu.

Samotné videospoty jsou vhodné jak pro využití ve výuce, tak je mohou žáci sledovat sami. Videospoty vznikly ve spolupráci se známými youtubery a byla zvolena taková forma, aby byla pro žáky zajímavá a poutavá.

Cílem projektu Kraje pro bezpečný internet je upozorňovat veřejnost a zejména mládež na skrytá nebezpečí spojená s užíváním počítačů, tabletů a chytrých mobilních telefonů a cestou prevence tato nebezpečí minimalizovat. Hlavní cílovou skupinou, kterou se projekt i letos snaží oslovit, jsou žáci a studenti základních a středních škol.

Propagovat akci lze také za pomoci plakátu, který je dostupný níže:

 Plakát_videospoty_KPBI.pdf

Autor: Lucie Časarová
Vložil/a: Radim Sukop