28. května bude slavnostně otevřeno nové Krajské Turistické Informační Centrum ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU

25. květen 2021
Aktuality
Autor/ka článku: Petra Štrofová
28. května bude slavnostně otevřeno nové Krajské Turistické Informační Centrum ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU

Poslední květnový pátek proběhne ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU slavnostní otevření nového Krajského turistického informačního centra, které bude otevřeno turistům i široké veřejnosti 7 dní v týdnu, nabídne bezbariérovou recepci nebo například příjemnou odpočinkovou zónu.

„Informační centrum má v prostorách institutu ideální lokaci a potřebný prostor. 14|15 BAŤŮV INSTITUT je frekventované, turisty oblíbené místo v přímém sousedství s autobusovým a vlakovým nádražím. První kroky mnoha turistů, kteří do Zlína zavítají, mohou směřovat právě do bývalého baťovského továrního areálu, kde je k vidění expozice Muzea jihovýchodní Moravy a Krajské galerie výtvarného umění. Zároveň u nás návštěvníci získají informace o dalších kulturních a turistických cílech, které stojí za to navštívit.“ představila nové centrum Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p. o.

Nově upravené informační centrum přinese návštěvníkům řadu výhod. Především provozní dobu 7 dní v týdnu, bezbariérovou recepci a mimo jiné pohodlnou odpočinkovou zónu, kterou ocení všechny věkové skupiny, především senioři a děti. Návštěvníkům jsou k dispozici propagační materiály, mapy, ale také moderní interaktivní panely, samozřejmě s přístupem k internetu.

„Rozšířením informačního centra ve 14. budově 14|15 BAŤOVA INSTITUTU došlo k výraznému posílení prostor nejen pro umístění informačních materiálů, ale také k propagaci kulturních organizací Zlínského kraje, kulturních akcí a aktivit, které jsou pro návštěvníky připravovány. Opět je možné přiblížit kulturu lidem, připravilo se mnoho zajímavých výstav, doprovodného programu a zde je možné nalézt informace na jednom místě.“ dodala Zuzana Fišerová, radní pro kulturu a školství Zlínského kraje.

„Otevřením nového Krajského turistického informačního centra se zvýšil počet oficiálně certifikovaných TIC ve Zlínském kraji, což je jedním z dlouhodobých cílů kraje a nové Koncepce cestovního ruchu Zlínského kraje na období 2020-2030. Zlínský kraj využívá příležitosti synergie pro propojení cestovního ruchu a kultury. Jsem přesvědčen, že nové centrum bude příjemným místem pro načerpání informací a novinek o tom, co vidět a zažít ve Zlínském kraji.“ uvedl Lubomír Traub, náměstek hejtmana pro strategický rozvoj, územní plánování a cestovní ruch.

Projekt 14|15 BAŤŮV INSTITUT – rozšíření informačního centra byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj a rozpočtu Zlínského kraje.

Zdroj: 14|15 BAŤŮV INSTITUT