23. ročník soutěže Zlatý oříšek

20. září 2021
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Simona Šedá
23. ročník soutěže Zlatý oříšek

Celonárodní soutěž Zlatý oříšek přichází do svého 23. ročníku. Je jedno zda jsi umělec, sportovec, vědec či v Tobě dřímá jiné nadání. A dokonce nemusíš být jen jednotlivec, ale celá skupina talentovaných dětí, která slaví své první úspěchy. Přihlášky pro jednotlivce či kolektivy od 6 – 14 let je možné zaslat do 15. října 2021.

Jedinečnost Zlatého oříšku tkví právě v tom, že nemá žádné kategorie a stupínek vítězů je jen jeden. Ale má hned sedm rovnocenných prvních míst! Stát tak vedle sebe mohou třeba programátor, tým mladých vědců, tenista, taneční skupina, spisovatel, youtuber, ekolog či hráč na hoboj, anebo dítě, které prokázalo své výjimečné schopnosti v jakémkoli jiném oboru lidské činnosti. Prostor se otvírá všem, jedinou podmínkou je dodržení věkové hranice 6 – 14 let.

Odměnou pro 21 dětí nominovaných odbornou porotou do užšího výběru včetně 7 vítězů bude nejen finále soutěže v České televizi a možnost finanční podpory jejich rozvoje, ale také příležitost osobně se potkat s dalšími úspěšnými a nadanými dětmi z různých koutů naší republiky.

Cílem soutěže a Nadačního fondu Zlatý oříšek je podpořit děti v jejich snažení, motivovat je k dalšímu rozvoji a novým, smělejším výzvám, ale také ukazovat, že Česko dětské talenty světového formátu opravdu má.

Dítě může do soutěže přihlásit rodič či zákonný zástupce, v případě dětských kolektivů trenér nebo učitel. Přihlášku do soutěže včetně podrobných podmínek účasti naleznete na webových stránkách www.zlatyorisek.cz.

Uzávěrka přihlášek letošního ročníku je 15. října 2021.

Za Nadační fond Zlatý oříšek
Simona Šedá
ředitelka nadačního fondu
mobil: 602 201 206; e-mail: simona.seda@zlaty-orisek.cz