13. ročník fotografické soutěže Chemie objektivem

24. listopad 2023
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Růžena Borková
13. ročník fotografické soutěže Chemie objektivem

Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město v tomto školním roce vyhlašuje již 13. ročník fotografické soutěže s chemickou tematikou „Chemie objektivem“. Tématem letošního ročníku je VODA, základní podmínka života, všechny její podoby, související problematiky i technologie.

Věkové kategorie

  1. kategorie – žáci základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií
  2. kategorie – žáci středních škol Zlínského kraje a odpovídající ročníky víceletých gymnázií

Pravidla soutěže

Autor může přihlásit do soutěže nejvýše 2 vlastní fotografie ve formátu JPG. Fotografie zasílejte elektronickou formou společně s elektronickou kopií/fotokopií vyplněné přihlášky včetně podpisů na adresu chemie.objektivem@sosgsm.cz do 31. ledna 2024.

Každý soutěžní snímek musí být doplněn vyplněnou přihláškou. Soutěžící odesláním přihlášky souhlasí s pravidly soutěže a s dalším zveřejňováním fotografií vyhlašovatelem a potvrzuje, že snímky zaslané do soutěže neporušují práva a zákony platné v České republice.

Vyhodnocení

Odborná komise bodově zhodnotí námět, zpracování, název snímku a chemický komentář dle pokynů v přihlášce. V každé kategorii budou vybrány tři vítězné fotografie, případně budou udělena čestná uznání. Rozhodnutí poroty je konečné.

Vyhlášení výsledků proběhne do 29. února 2024 a výherci budou pořadatelem kontaktováni. Výsledky zveřejníme na www.sosgsm.cz. Nejlepší snímky budou vystaveny na výstavě v prostorách Krajského úřadu Zlínského kraje a vítězům budou na vernisáži této výstavy předány ceny.

Soutěžící 1. kategorie – žáci základních škol získají 3 body v přijímacím řízení ke studiu do 1. ročníku školního roku 2024/2025 všech oborů naší školy dle Kritérií přijímacího řízení, splní-li pravidla soutěže. Potvrzení o získání bodů pro přijímací řízení zašleme na e-mailovou adresu uvedenou v přihlášce.

 

Kontakty: Ing. Růžena Borková, ​tel.: 572 420 218, 735 746 555, e-mail: chemie.objektivem@sosgsm.cz