10. ročník dne Zlínského kraje na téma “Ochutnejte kraj všemi smysly“

21. září 2019
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Otakar Pancner
10. ročník dne Zlínského kraje na téma “Ochutnejte kraj všemi smysly“

 

V sobotu 21. 9. 2019 se Střední průmyslová škola Otrokovice účastnila jubilejního desátého ročníku Dne Zlínského kraje. Letošní téma „Ochutnej kraj všemi smysly” se podařilo naplnit opravdu velmi úspěšně. 

Návštěvníci ochutnávkového stánku mohli zakusit kulinářské speciality oboru Kuchař-číšník. Studenti v čele s učitelkami odborného výcviku nabízeli rozličné variace a chutě zdravých salátů, domácích limonád a jiných specialit. Mnozí ochutnávači se rádi vrátili pro přídavek.

Kdo chtěl zažít, jaké to je být vědcem v chemické laboratoři, navštívil náš stan v chemické sekci. Mladí chemici zde předváděli spoustu chemických pokusů, které návštěvníci mohli nejen vidět, ale také slyšet a cítit.

Na výstavní ploše nemohl chybět náš žlutý kabriolet Kaipan a učební pomůcka pro obor Automechanik automobil Hyundai. Velkému zájmu neunikl ani náš nejnovější přírůstek Robot Dobot, který své mladé programátory poslouchal na slovo.

Na nevelké ploše jsme dokázali představit všechny obory školy a ještě nabídnout všem divákům skvělý zážitek plný výbuchů a barevných ohňů, stejně tak jako vůni benzínu a rychlost montáže moderních instalatérských systémů. Celý program uváděl s humorem sobě vlastním Josef Švirák. Jeho kolega Vlastimil Šnajdar si připravil speciálně pro tuto příležitost vlastní báseň o chemii. Po celou dobu vystoupení vyráběli přímo na pódiu kuchaři kanapky a číšníci tyto nabízeli v publiku.

Letos poprvé jsme představili naše nové pojízdné Experimentárium, v  jehož sice malé, ale vybavené dílně, si mohli zájemci vyzkoušet vyrobit vlastní hlavolam pod dohledem milovníka ručních prací Miroslava Cabalky.

Celý den se velmi vydařil. Dobrou a veselou náladu podpořilo i dokonalé počasí. Děkujeme všem za návštěvu, zvídavé dotazy a zájem o naši školu.