9. ročník fotografické soutěže Chemie objektivem

8. leden 2020
Soutěže a olympiády
Autor článku: Růžena Borková
9. ročník fotografické soutěže Chemie objektivem

Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město vyhlásila u příležitosti Mezinárodního roku chemie v roce 2011 první ročník fotografické soutěže CHEMIE OBJEKTIVEM s cílem podpořit a posílit motivaci žáků ke studiu přírodních věd na středních a vysokých školách.

Soutěž se setkala s pozitivním ohlasem. Zájem škol a žáků o tuto soutěž nadále podporujeme a v letošním roce vyhlašujeme již devátý ročník s tématem UHLOVODÍKY.

Věkové kategorie:

1. kategorie – žáci základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií

2. kategorie – žáci středních škol Zlínského kraje

Pravidla soutěže:

Autor může přihlásit do soutěže nejvýše 2 vlastní fotografie ve formátu JPG. Fotografie zasílejte elektronickou formou společně s elektronickou kopií/fotokopií vyplněné přihlášky včetně podpisů na adresu chemie.objektivem@sosgsm.cz do 28. února 2020.

Každý soutěžní snímek musí být doplněn názvem snímku a chemickým komentářem dle zadání v přihlášce. Soutěžící odesláním přihlášky souhlasí s pravidly soutěže a s dalším zveřejňováním fotografií vyhlašovatelem a potvrzuje, že snímky zaslané do soutěže neporušují práva a zákony platné v České republice.

Vyhodnocení:

Odborná komise bodově zhodnotí námět, zpracování, název snímku a chemický komentář dle pokynů v přihlášce. V každé kategorii budou vybrány tři vítězné fotografie, případně budou udělena čestná uznání. Rozhodnutí poroty je konečné.

Vyhlášení výsledků proběhne do 31. března 2020 a výherci budou pořadatelem kontaktováni. Výsledky zveřejníme na www.sosgsm.cz. Nejlepší snímky budou vystaveny na výstavě v prostorách Krajského úřadu Zlínského kraje a vítězům budou na vernisáži této výstavy předány ceny.

Soutěžící 1. kategorie – žáci základních škol získají 3 body v přijímacím řízení ke studiu do 1. ročníku školního roku 2020/2021 všech oborů naší školy dle Kritérií přijímacího řízení, splní-li pravidla soutěže.

Kontakty:

Ing. Růžena Borková

​tel.: 572 420 218, 735 746 555

E-mail: chemie.objektivem@sosgsm.cz​

Přihláška SŠ.doc

Přihláška ZŠ.doc

Vyhlášení soutěže 2019 SŠ.pdf

Vyhlášení soutěže 2019 ZŠ.pdf